Przewodnicy

Alternatywą dla "wypraw partnerskich" jest oferta licencjonowanych przewodników wysokogórskich. Istnieje tylko jeden światowy standard ich szkolenia i certyfikowania, wywodzący się z krajów alpejskich, UIAGM/IVBV.

Jeśli ktoś zdecyduje się na współpracę z przewodnikiem to zyskuje gwarancję, że nie przekroczy rozsądnego poziomu ryzyka, a równocześnie będzie w stanie przy niewielkim nakładzie czasu robić w górach rzeczy, do których samodzielnej realizacji potrzebowałby lat.

POLSKIE STOWARZYSZENIE PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH

UIAGM/IVBV

Dlaczego warto z przewodnikiem:

Jak, gdzie i z kim iść w góry? To najczęstsze pytania, które miłośnicy zdobywania szczytów stawiają sobie przed urlopem lub już w miejscu takim jak Zakopane, czy Chamonix. Aspirujemy do Europy ale często jeszcze, przed remontem mieszkania, naprawą "czegoś tam" lub przed wyruszeniem w góry zastanawiamy się czy każdą z tych spraw moglibyśmy załatwić samodzielnie i bez pomocy fachowców. O ile samodzielne akcje remontowe kończą się bardzo długą realizacją, to wakacyjne wyjścia w góry sprzyjają podejmowaniu szybkich decyzji w atmosferze zabawy i luzu. Pakowanie się w przygodę na zasadzie "jakoś to będzie", to często moment kiedy "wylęgają się horrory". "Nie idę, bo się na tym nie znam" to decyzja rozsądna, ale połączona z rezygnacją z górskich marzeń. Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich działa według światowych standardów i proponuje realizację wertykalnych marzeń z przewodnikiem - profesjonalistą. Zdobywanie szczytów łatwych i trudnych, na nartach i wspinając się, to sport przestrzenny. Tak, czy owak musisz zmierzyć się z przepaścią, ponieść trudy i stawić czoła niebezpieczeństwom - z przewodnikiem zrobisz to bezpiecznie. Jesteśmy specjalistami od realizowania górskich marzeń zakończonych szczęśliwym powrotem w doliny.

  • Działamy w oparciu o doświadczenia wielu pokoleń przewodników alpejskich i tatrzańskich, kultywując ich tradycje i etykę.
  • Stosujemy sprawdzone w działaniu metody, poparte wynikami badań i eksperymentów naukowych.
  • Używamy najnowocześniejszego sprzętu, uczymy posługiwania się nim i oferujemy doradztwo przy jego zakupie.
  • Podążając za naszymi Klientami w kwestii ich alpinistycznych zamierzeń, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bieżące decyzje w górach.
  • Jako jedna z pierwszych grup zawodowych w Polsce, pracujemy legalnie we wszystkich krajach członkowskich UIAGM, czyli Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Przewodników Wysokogórskich (w Europie to wszystkie kraje alpejskie).
  • Nasi Przewodnicy, to ludzie, którzy współtworzyli i współtworzą historię polskiego ratownictwa górskiego i alpinizmu.

Każda wyprawa z przewodnikiem daje Ci więcej swobody, czasu i informacji dla doznań estetycznych, które po latach stanowią o klasie górskich przeżyć i wspomnień.

kontakt: info@wyprawypartnerskie.pl